
Højtydende sommerdæk med forbedrede bremseegenskaber, Nordexx NS9200 er designet til at være pålidelig både på tørre og våde veje. Fire brede længderiller gør det muligt for det effektivt at dræne vand; dette dræningssystem suppleres af vandabsorberende elementer, der forbedrer greb og stabilitet i regn ved høj hastighed. Dækket er også udstyret med AFB ("Air Flow Breaking") design, der minimerer rullestøj. Et sommerdæk til mellemstore og kraftfulde sedaner og bybiler, med en meget god pris-kvalitet forhold.
For at kunne vurdere dette produkt, skal du først have afgivet en ordre. Vi informerer dig om, at anmeldelser efterladt på webstedet er underlagt en kontrolprocedure. Anmeldelser er kun sorteret i kronologisk rækkefølge.
Hej Jeg har endnu ikke kørt meget med Nordexx: ved første kørsel fandt jeg dækkene meget støjende, ellers indtil videre ingen problemer God kvalitet til prisen. Med venlig hilsen
God vejgreb i sving på våd vej uden at overdrive, da jeg er meget stabil på tørt underlag.
God pris / kvalitet
ingen service
Jeg har ikke kørt meget endnu, da jeg var på ferie, men dækkene er bedre end forventet, eneste lille minus var den lidt langsomme ekspeditionstid, men Grip500 gjorde deres bedste for at afhjælpe denne begivenhed, jeg anbefaler deres service, usammenlignelig pris og dækkene var fejlfri æstetisk ved monteringen.