
Advan Sport V105 fra Yokohama er et sommerdæk, der er målrettet mod kørekomfort og sportslige præstationer. Fremragende greb på våde veje.
Et sportskomposit med et asymmetrisk mønster for fremragende vejgreb på både tørre og våde veje.
Den nye sammensætning af slidbanen kombineret med designet af stabile og solide ribber sikrer en længere levetid for slidbanen.
De multi-trin er specielt udviklet for at sikre brugeren en stille kørsel.
For at kunne vurdere dette produkt, skal du først have afgivet en ordre. Vi informerer dig om, at anmeldelser efterladt på webstedet er underlagt en kontrolprocedure. Anmeldelser er kun sorteret i kronologisk rækkefølge.
Jeg har skiftet mine originale dæk (12/2016), 144000 km, jeg skifter dog med vinterdæk, men holdbarheden af disse dæk er ekstraordinær! Det lave forbrug passer til min kørestil, men ingen problemer, hvis man kører aggressivt, dækkene mister aldrig grebet. Jeg anbefaler dem 100%. Så længe de findes, vil jeg kun købe disse!
Dæk med godt greb, holder ikke længe, men hvor jeg bruger det, er bjergveje
Meget gode dæk, kun en lille ulempe, fælg beskyttelsen er ikke tilstrækkelig eller ikke-eksisterende.
Super,
Perfekt! Jeg har kun kørt 4000 km, men man kan hurtigt se og føle, at det er en god dæk, jeg er overrasket over, hvor godt det klarer sig på vådt underlag, selvom det har meget brede og dybe riller... Bedste kvalitet til prisen.
Godt dæk, godt mærke, god vejholding, jeg har kørt med dette Yokohama-dæk på min Mercedes i lang tid. Det eneste problem er det centrale dæk, som er svært at få fat i. Men alt gik godt, forhåbentlig forbedrer de sig i kommunikationen.
Købt for anden gang og ville købe igen! Sportdæk og for mig TOP-dæk i forhold til Hankook!
Uovertruffen værdi for pengene, bemærkning om 15000 km
Dæk af meget god kvalitet og vejgreb.
Købt i juli 2023, med produktionsdato 41 i 2021. Dårlige dæk. Et andet sæt af samme model, også et år gammelt.